Vahidin Prelić

Rate this item
(12 votes)

Additional Info

  • Ime i prezime: Vahidin Prelić
  • U našem pozorištu od: 01.01.2001.godine
  • Status: Prvak Drame
  • Uloge u Narodnom pozorištu u Užicu:

     

    1. POVRATAK, Stamen Milovanović, u režiji Miodraga Milanovića
    2. BOGOJAVLJENSKA NOĆ, Vilijam Šekspir, u režiji Branka Popovića
    3. KOPLJE, Željko Hubač po romanu Dorotej D.Nenadića, u režiji Darijana Mihajlovića
    4. KAKO ZASMEJATI GOSPODARA, Vida Ognjenović, u režiji Kokana Mladenovića
    5. KAPETAN DŽON PIPLFOKS, Dušana Radovića i Miroslava Belovića, u režiji Branka Popovića
    6. HAMLET MAŠINA, Hajner Miler – Majkl Palmer, u Vahidina Prelića
    7. UMRI MUŠKI, Nikolai Aldo, u režiji Lilijane Ivanović
    8. PER GINT, Henrik Ibsen, u režiji Kokana Mladenovića
    9. SISTEM, Aleksandar Novaković, u režiji Stefan Džeparoski
    10. POVRATAK, Stamen Milovanović, u režiji Miodraga Milanovića
    11. TARTIF, Ž:B.P Molijer, u režiji Miodraga Milanovića
    12. MENTALNA HIGIJENA, Radojko Lako Veselinović, u režiji Nebojše Pjevića
    13. DOBRO JUTRO, LAKU NOĆ, Donald Biset, u režiji Žora Ivanova
    14. POVRATAK, Stamen Milovanović, u režiji Miodraga Milanovića
    15. ODISEJ NE STANUJE OVDE, Dejan Gligorijević, u režiji Radoslava Dorića
    16. HASANAGINICA, Ljubomira Simovića, u režiji Branka Popovića
    17. POKOJNIK, Branislav Nušić, u režiji Dejana Penčića Poljanskog
    18. PORFIROGENEZA, Đorđa Milosavljevića, u režiji Djordja Milosavljevića
    19. KO SE BOJI VIRDŽINIJE VULF, Edvard Olbi, u režiji Stefana Džeparoskog
    20. I FORGET, Michael Devine, u režiji Michael Devina
    21. KONKURS, Aleksandra Galina, u režiji Katarine Petrović
    22. KARDANUS, Goran Ibrajter, u režiji Ljuboslava Majere
    23. ATENTAT, Miloša Nikolića, u režiji Ljuboslava Majere
    24. PILAD,Pier Paolo Pasolini, u režiji Andrea Paciotto
    25. VIKTOR ILI DECA NA VLASTI, Rože Vitraka, u režiji Aleksandra Saše Lukača
    26. KABARE ŽENSKI ORKESTAR, Žana Anuja u režiji Filipa Markovinovića
    27. SLUGA DVAJU GOSPODARA, Karlo Goldoni, u režiji Andrea Paciotto
    28. DOŠLJACI, Milutin Uskoković, u režiji Aleksandra Saše Lukača
    29. VRTEŠKA, Artur Šnicler, u režiji Ferida Karajice
    30. VIŠNJIK, Anton Pavlovič Čehov, u režiji Predraga Kalabe
    31. ŽORŽ DANDEN, Žan-Batist Poklen Molijer, u režiji Branka Popovića
    32. ČORBA OD KANARINCA, Miloša Radovića, u režiji Boška Dimitrijevića
    33. MAJSTOR I MARGARITA, Mihail Bulgakov, u režiji Aleksandra Saše Lukača
    34. NEOBIČNA POŠILJKA, Luka Đakomoci, u režiji Lilijane Ivanović
    35. RUMUNIJA 21, Peka Štefan,u režiji Gorana Golovka
    36. LIZISTRATA, Aristofana, u režiji Branka Popovića
    37. INES DE KASTRO, Džo Kliforda u režiji Nemanje Rankovića
    38. NARODNI POSLANIK, Branislava Nušića, u režiji Slavenka Saletovića
    39. ČUDO U ŠARGANU, Ljubomira Simovića, u režiji Ive Milošević
    40. SVEČANA VEČERA U POGREBNOM PODUZEĆU, Ive Brešana, u režiji Snežane Udicki
    41. SPLETKA I LJUBAV, Fridrih Šiler-Nebojša Romčević, u režiji Nemanje Rankovića
    42. SMEĆARNIK, Kosta Peševski, u režiji Stevana Bodrože
    43. ŽANKA, Miodrag Ilić, u režiji Andree Ade Lazić
    44. PRAH I PEPEO, Spasoje Ž. Milovanović, u režiji Branka Popovića
    45. ODUMIRANJE MEĐEDA, Branko Ćopić, u režiji Nemanje Rankovića
    46. HROMI IDEALI, Milutin Uskoković, u režiji Zlatka Svibena
    47. NEČISTE SILE, Ljubiša Vićanović, u režiji Bogdana Jankovića
    48. KRALJ LIR, Vilijam Šekspir u režiji, Ivana Vukovića
    49. MANDRAGOLA, Nikolo Makijaveli, u režiji Marka Torlakovića
    50. SERBIO, ZEMLJO RODA MOGA - STERIJIN PUT U SRBE, Milovan Vitezović, u režiji Bogdana Jankovića
    51. KOŠTANA, Borisav Stanković, u režiji Branka Popovića
    52. POSETA, Fridrih Direnmat, u režiji Nemanje Rankovića
    53. I TO SE ZOVE LJUBAV, Mari Šizgal, u režiji Ksenije Krnajski
    54. PERPLEKS, Marius fon Majenburg, u režiji Gorana Golovka
    55. SVINJSKI OTAC, Aleksandar Popović, u režiji Hadži Nemanje Jovanovića
    56. MESEC (DANA) NA SELU, Ivan Sergejevič Turgenjev, u režiji Milana Neškovića
    57.  VASILISA PREKRASNA, Miodrag Miša Stanisavljević, u režiji Vahidina Prelića

     
     
     
  • Nagrade:

     

    PER GINT, Henrik Ibsen u režiji Kokana Mladenovića;

    • Davalac nagrade: Stručni žiri 9. Festivala klasike „Vršačka pozorišna jesen 2001”
      Naziv nagrade: nagrada za mladog glumca za ulogu Per gint

    TARTIF, Ž:B.P Molijer, u režiji Miodraga Milanovića;

    • Davalac nagrade: Stručni žiri 32. Dani komedije Jagodina 2003.
      Naziv nagrade: novoustanovljena nagrada Akademije umetnosti BK za glumačku bravuru za ulogu Tartifa

    ATENTAT, Miloša Nikolića u režiji Ljuboslava Majere;

    • Davalac nagrade: Stručni žiri Joakimfesta u Kragujevcu 2006.
      Naziv nagrade: nagrada za najboljeg mladog glumca

    PILAD, Pier Paolo Pasolini, u režiji Andrea Paciotto;

    • Davalac nagrade: Stručni žiri Međunarodnog festivala antičke drame „Stobi” Makedonija
      Naziv nagrade: nagrada za najbolju mušku ulogu

    DOŠLJACI, Milutin Uskoković u režiji Aleksandra Saše Lukača.

    • Davalac nagrade: Žiri 44. Festivala profesionalnih pozorišta Srbije „Joakim Vujić“ Kruševac 2008.godine
      Naziv nagrade: Ravnopravna glumačka nagrada

    SMEĆARNIK, Kosta Peševski u režiji Stevana Bodrože

    • Davalac nagrade: Žiri 50. Festivala profesionalnih pozorišta Srbije "Joakim Vujić" Lekovac
      Naziv nagrade: Nagrada za najbolju mušku ulogu

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

logo pozorista 250

Trg partizana 12 - 31000 Užice, Srbija

centrala (031) 522-097, 519-966

 

XXVII JUGOSLOVENSKI POZORIŠNI FESTIVAL UŽICE 

od 1-7. novembra 2022.

Sve o njemu i prethodnim festivalima pogledajte na:

www.JPF.uzickopozoriste.rs

Pozorište na socijalnim mrežama

Ovog meseca na programu

Nedelja 27. novembar u 18 časova
PREMIJERA
VASILISA PREKRASNA

Velika scena

Gostovanje
Ponedeljak 28. novembar u 19:30
I TO SE ZOVE LJUBAV

Sjenica

Sreda 7. decembar u 19:30
SVINJSKI OTAC
Velika scena

Četvrtak 8. decembar u 18:00
Prva repriza
VASILISA PREKRASNA

Velika scena

Subota 10. decembar u 20:00 
Gostovanje
DEJT

Sandra Silađev
Velika scena

Utorak 13. decembar u 19:30  
MESEC (DANA)NA SELU 

Velika scena

Četvrtak 15. decembar u 18:00
Druga repriza
VASILISA PREKRASNA 
Velika scena

Petak 16. decembar u 19:30 
Koncert
UDRUŽENJE ERA

Velika scena

Subota 17. decembar u 18:00
Koncert
KUD PRVI PARTIZAN

Velika scena

Petak 23. decembar u 19:30
MESEC(DANA)NA SELU

Velika scena

Subota 24. decembar u 19:00 
Koncert
KUD SEVOJNO

Velika scena

Utorak 27. decembar u 18:00 
VASILISA PREKRASNA

Velika scena